تعمیر استاکر دستی

تعمیرات تخصصی استاکر دستی

تعمیر استاکر دستی

استاکر دستی یک وسیله به صرفه و با کاربری آسان برای بالا بردن بار و جابجایی آن برای مقاصد انبارداری، بار زدن یا تخلیه بار و سایر موارد است. استاکر دستی در بسیاری از کارخانه ها، تولیدی ها، انبارها و سایر مراکز صنعتی مورد استفاده زیادی دارد.
استاکر دستی هیدرولیکی
نوعی لیفتراک تمام دستی است ، یعنی عملیات بالابری و عملیات حرکت دستگاه توسط نیروی کششی اپراتور تامین میشود، شایان ذکر است این نوع بالابر بیشتر مخصوص عملیات تخلیه و بارگیری سبک و نیمه سنگین تا ظرفیت 1.5 تن میباشد و مناسب کارگاهای کوچک، فروشگاه و انبارهایی با حجم عملیات کم میباشد.

انواع ایرادات این دستگاه به شرح میباشد:

۱. صدمه دیدن شاخ ها (شاخک لیفتراک دستی) به علت سنگینی بار بیش از حد ظرفیت استاکر و کیفیت نامطلوب شاخک های مورد استفاده

۲. صدمه دیدن دکل و شاسی استاکر بعلت فشار مضاعف، خستگی فلز و استفاده در محیط های غیر استاندارد

۳. استهلاک چرخ های جلو و عقب بعلت خوردگی بر اثر کار در یک دوره ی زمانی طولانی و استاندارد نبودن سطح زیرکار در یک زمان کوتاه

۴. شکستگی و خم شدن دسته ی کمکی بالابری و پدال پایی: به علت فشار مضاعف زاویه ی غیر استاندارد اعمال فشار

۵. بالا نرفتن کریج با بار و بدون بار به علت خرابی لوازم جک ها و خرابی لوازم شیرکنترل آن، کم بودن روغن، عمل نکردن تلمبه فشار که خود تلمبه دارای لوازم خاص خود میباشد.

۶. خوردگی اتصالات مانند پیم ها، شفت جک به علت صدمه دیدن لوازم حمایت کننده از جمله بوش ها و …، انجام نشدن سرویس روغن کاری و گریس کاری طبق استاندارد

۷. شکستگی بلبرینگ چرخ ها به علت حمل بار بالای ظرفیت استاکر دستی؛ زمان بالای کارکرد، انجام نشدن سرویس روانکاری

۸. پاره شدن زنجیر استاکر (تکی و جفتی) به علت خشک کار کردن زنجیر بر اثر انجام ندادن سرویس روان کاری (روغنکاری زنجیر) و شست و شو (در صورت پارگی یک زنجیر، احتیاط وارده این است تعمیری صورت نگیرد و هر دو زنجیر با نمونه ی استاندارد و نو آن جایگزین شوند)

۹. صدمه دیدن سطح شفت اصلی یا شفت تلمبه به علت خوردگی لوازم ثابت کننده و تمیز کننده ی سطح جک ها، سقوط اجسام سنگین برروی شفت (در مورد اول اگر خوردگی لوازم ثابت کننده صورت بگیرد با سایش سطح شفت ها بر روی سطح غلاف  آنها خوردگی هم بر روی غلاف و هم بر روی شفت دیده میشود)

تعمیرات استاکر دستی

تعمیر استاکر دستی

در صورت صدمه دیدن شاخ های استاکر (شاخک های لیفتراک دستی) در اکثر موارد اقدام به صاف نمودن آن و تقویت از کناره های آن صورت میگرد، درمواردی که ترک خوردگی و نرمی فلز محسوس شود چاره ای جز تعویض شاخک ها باقی نمی ماند / صدمه دیدن دکل، خم شدن دکل، خم شدن و شکستگی پایه های ثقلی جلو در تمامی موارد با امکانات خارق العاده ی آهنگری و تراشکاری و با جایگزینی بعضی از قسمت ها به طور کل ایرادات حل میشوند. / در خصوص استهلاک چرخ های جلو و عقب در صورت تایید مشتری آنها را با چرخ های استاندارد و ضدسایش تعویض می نمائیم. / اقدام موثر در خصوص خم شدن دسته ی کمکی بالابری و پدال پایی سعی میشود با تعمیرات حرفه ای فرم استاندارد و قوه ی فلز حفظ شود در غیر اینصورت تعویض میشوند / در خصوص بالا نرفتن کریج و روغن ریزی که یکی از ایرادات اصلی لیفتراک دستی این بالابر میباشد در ابتدا لوازم آنها تعویض میشوند، اگر ایراد از ناحیه ی منیفیلد و شیرکنترل باشد اقدامات موثر صورت خواهد گرفت / خوردگی اتصالات پیم ها و شفت ها در صورتی که از استاندارد خارج نشوند، با تراشکاری، صافکاری و حتی در مواردی آبکاری مشکلات آنها رفع میشود و بوشینگ صورت میگیرد / در صورت شکستگی بلبرینگ ها تنها تعویض با نمونه ی استاندارد آن گزینه ی ما میباشد / درخصوص پاره شدن زنجیر لازم به ذکر است مورد پیشگیری که همان شست و شوی ماهیانه با سیال مخصوص و انجام روانکاری با روغن مخصوص زنجیر پیشنهاد میگردد،در صورت پارگی زنجیر استاکر دستی اقدام متقابل تعویض زنجیر میباشد البته بعد از تعویض تنظیمات مخصوص روی چهار پیچ حتما باید انجام شود.

درخواست سرویس استاکر دستی

به تعمیرکار لیفتراک دستی نیاز دارید؟

درخواست تعمیر استاکر برقی بوسیله فرم درخواست روبه رو انجام میشود.
پس از تکمیل فرم درخواست تعمیر استاکر مورد نظر خود کارشناسان ما
با شما تماس خواهند گرفت و مراحل تعمیر دستگاه آغاز خواهد شد.

سرویس کار لیفتراک
تصویر کپچا

استاکر دستی چیست؟

آشنایی با استاکر دستی و کاربرد این دستگاه در انبار

طراحی خاص استاکر دستی به شما امکان دسترسی به بارهایی که در ارتفاعات مختلف قرار دارند را می دهد. شاخک های استاکر دستی که تا ارتفاع بلندی قابلیت حرکت دارند، به راحتی بار را در ارتفاع های مجاز خود در بر گرفته و تعادل آن را برای جابجایی و پایین آوردن یا بالا بردن حفظ می کنند. تمامی سیلندرها و پکینگ های هیدرولیکی موجود و همچنین زنجیر و متعلقات بالابرنده استاکر از بالاترین کیفیت ساخته شده و تحت آزمایش های اطمینان بخش زیادی قرار گرفته اند. چرا که بالا بردن بار تا ارتفاعات بالا ایجاب می کند که حرکتی نرم و بدون لرزش و نوسان در استاکر انجام شود.

  • تعمیر استاکر دستی
  • تعمیر لیفتراک دستی
  • تعمیر پمپ هیدرولیکی استاکر
  • تعویض چرخ استاکر
  • سرویس استاکر دستی
  • هواگیری و تعمیر دسته استاکر

برندهای تولید کننده

استاکرهای دستی

تعمیر استاکر های دستی ایرانی و چینی ، ای او اس لیفت (Eoslift)، تویوتا (Toyota)، یوهانریش (Jungheinrich)، لینده (Linde)،
هیوندای (Hyundai)، نابلیفت (Noblelift)، اشتیل (Steel)، زاول (Zowell)، آرمانی (Armanni)، میتسوبیشی (Mitsubishi)، هایستر (HYSTER)

تماس بگیرید و مشکل استاکر دستی خود را بگوئید!